Ekskluzywne porady i "insiderskie" informacje dla tenisowych ekspertów.

PL chevron bas

NACIĄGI 28.10.2019

RPM Power: nowy naciąg opracowany przez Babolat w celu zwiększenia rotacji i siły uderzenia.

Babolat, wynalazca naciągu tenisowego w 1875 r. ma, bez wątpienia, największą wiedzę na temat naciągu, stanowiącego o jakości gry. Właśnie z tego powodu marka cały czas wprowadza innowacje, aby wyprzedzać potrzeby graczy. Gama RPM, opracowana na podstawie obserwacji gry i jej ewolucji, jest tego doskonałym dowodem.

Na początku XXI wieku naciągi monofilamentowe zrewolucjonizowały tenis, pozwalając graczom uderzać z jeszcze większym efektem, zachowując przy tym bardzo dobrą kontrolę. Obecnie jest to rodzaj naciągu używany przez większość zwycięzców turniejów. Rafa Nadal i jego RPM Blast jest tego idealnym przykładem. Niemniej jednak w ostatnich latach pojawił się trend z nowymi potrzebami, skoncentrowany szczególnie na lepszym czuciu uderzenia z jeszcze większą siłą.

„W tenisa gra się na ucho”, wyjaśniał Henri Cochet, jeden ze słynnych muszkieterów.

W pewnym sensie tak jest, ponieważ szukamy coraz „czystszego” dźwięku przy każdym uderzeniu. Na podstawie tego stwierdzenia zespoły Babolat zaprojektowały RPM Power. Parametry tłoczenia struny, czyli moment jej stworzenia, zostały skalibrowane w różny sposób i zoptymalizowane tak, aby zapewnić większą elastyczność i większą moc. Dodano również specjalną otulinę, aby struna zapewniała wyjątkowe wrażenia oraz dźwięk oczekiwany przez graczy.

„Mieliśmy realne zapotrzebowanie na większą moc, przy jednoczesnym zachowaniu rotacji, które stanowią o reputacji RPM. Proszono również o lepsze wyczucie oraz „żywszy” dźwięk, który da graczom więcej pewności siebie”, wyjaśnia Alexandre Israel, Category Manager Tennis. „Pracowaliśmy więc w tym kierunku i przeprowadziliśmy wiele testów z wieloma graczami, w tym z Dominikiem Thiemem. Od razu wyraził zachwyt nowym naciągiem RPM Power, co umocniło nas w naszych badaniach.” Jest to tym bardziej satysfakcjonujące, że wszyscy specjaliści wiedzą, że Austriak szuka najwyższej siły i rotacji, gdzie piłka obraca się szybko, a jednocześnie ma optymalne wyczucie, którego wymaga jego gra.

„Myślę, że piłka dobrze przylega do naciągu. Naciąg wręcz wbija się w piłkę i mam wrażanie, że piłka odbija się z większą siłą. Jest świetny”, oświadczył Thiem podczas testów.

Nie można przejść obojętnie obok nowego koloru RPM Power. Dzięki kolorowi „electric brown” z perłowym połyskiem, nie sposób nie zobaczyć go wśród innych naciągów.

Trzeba będzie poczekać do grudnia, oficjalnej daty premiery publicznej, aby zobaczyć RPM Power w każdym zakątku świata. Wcześniej wyposzczono ponad 10 000 pakietów testowych do testowania wyjątkowych właściwości naciągu przez trenerów i ambasadorów marki.

Ponieważ naciąg stanowi 50% jakości rakiety, również i Ty będziesz mógł zobaczyć różnicę na korcie, stosując naciąg RPM Power i wykorzystując jego rotację i siłę uderzenia.

share_it
Więcej artykułów