Ekskluzywne porady i "insiderskie" informacje dla tenisowych ekspertów.

PL chevron bas

BUTY 21.11.2018

Poznaj nowe SFX3

W nowym modelu SFX 3 postawiono na komfort i osiągi, aby zadowolić swoich wiernych fanów. Nowa wersja uwiedzie wszystkich graczy, którzy szukają przyjemności trwającej przez cały mecz.

Powstały w 2013 roku model SFX był ceniony od samego początku nie tylko za komfort, ale również za swoje cechy sportowe. Właśnie dzięki swoim parametrom początkowym, docenianym przez zawodników na całym świecie, Babolat postanowił zaprojektować ich 3. edycję: „Wróciliśmy do źródeł, zachowaliśmy wszystkie cechy, które zawodnicy uwielbiali w pierwszych SFX, a jednocześnie dodaliśmy nowe technologie i bardziej sportowy wygląd.”” – wyjaśnia Guillaume Diard, kierownik ds. marketingu i rozwoju butów, tekstyliów i toreb.

Komfort i osiągi zawsze były najważniejsze dla użytkowników linii SFX. Buty SFX3 zostały zaprojektowane od nowa przy dużym zaangażowaniu zespołów ze Stanów Zjednoczonych, gdzie model SFX odniósł największy sukces. „Na każdym kluczowym etapie modelowania mieliśmy prototyp. Każdy szczegół by sprawdzany przez amerykańskich testerów, którzy przedstawiali nam swoje sugestie i uwagi” potwierdza Antoine Bedin, projektant butów.

Udoskonalenie tego modelu, przy jednoczesnej inspiracji jego 1. wersją, która odniosła prawdziwy sukces, wydawało się trudną misją, ale okazało się strzałem w dziesiątkę. Aby osiągnąć ten cel, potrzebne były innowacje. Oczywiście, model SFX 3 zachowuje dużą swobodę w obrębie palców, ale by zapewnić naprawdę maksymalny komfort, zespoły Babolat pracowały nad całkowicie innowacyjną wkładką. Dzięki koncepcji opartej na technice zwanej „pamięcią kształtu”, podobnej jak w przypadku materaców do spania, wkładka obejmuje stopę w sposób ergonomiczny, zapewniając poczucie wyjątkowego komfortu. Całość dopełnia krążek EVA pod piętą, aby zapewnić optymalną amortyzację.

Kolejnym ważnym celem było zapewnienie lepszego podparcia. Struktura butów została więc poprawiona dzięki nowej konstrukcji, która zapewnia większą stabilność, zwłaszcza przy ruchach bocznych. Wykorzystanie siatki jako głównego materiału cholewki pozwoliło sprawić, że produkt jest bardziej elastyczny i oddychający: „Zdecydowaliśmy się na ten materiał, zamiast plastikowych bloków, ponieważ znamy jego właściwości w tego rodzaju butach. Poza tym, z punktu widzenia estetycznego, nadaje on prawdziwej tożsamości modelowi SFX 3” dodaje Mateo Castro, inżynier w dziale ds. badań i rozwoju.

Elegancka i czysta linia

Buty SFX3, gwarantujące maksymalny komfort i osiągi, potwierdzają, bez cienia wątpliwości, że można wrócić do źródła, a jednocześnie zmodernizować DNA produktu: „Naszym pragnieniem w przypadku SFX 3 była R-ewolucja modelu SFX, ze szczególnym naciskiem położonym na początkowe cechy, które stanowiły o jego sukcesie w chwili powstania. Wykorzystaliśmy również to do poprawienia wydajności w kwestii oddychalności, podparcia, a w konsekwencji również osiągów, ponieważ od 2013 roku technologia uległa wyraźnemu zaawansowaniu. Praca nad wkładką została wykonana perfekcyjnie. Jeśli chodzi o podeszwę, nasze partnerstwo z Michelin gwarantuje skuteczność uznawaną teraz przez wszystkich” podsumowuje Guillome Diard.

Na koniec należy podkreślić jakość nowego modelu SFX. Gracze doceniają uczucie przyjemnego komfortu po włożeniu buta na stopę po raz pierwszy. But z łatwością wsuwa się na stopę, przedstopie ma dużą swobodę, czubek buta zapewnia od razu poczucie komfortu i nie trzeba czekać, tak jak w innych modelach, aż but z czasem dopasuje się do kształtu stopy.

Dzięki nowoczesnemu wyglądowi, doskonałym materiałom, delikatnej wyściółce, model SFX 3 uwiedzie swoich fanów już od pierwszej chwili i zdobędzie nowych zwolenników.

Więcej artykułów