Ekskluzywne porady i "insiderskie" informacje dla tenisowych ekspertów.

PL chevron bas

RAKIETY 18.08.2019

Nowa rakieta Pure Strike jest już dostępna.

Po pogłębionych testach oraz najnowszym zmianom technologicznym poprawiającym wrażenia z gry, nowa Pure Strike dotrze do sklepów pod koniec sierpnia. Uwaga, będzie się działo.

W nowoczesnym tenisie, moc i kontrola są zawsze bardzo poszukiwane, natomiast wrażenia z gry stają się podstawą, jeśli chodzi o skuteczność na korcie. Nowa Pure Strike doskonale łączy tę ewolucję gry z Sharp Control oraz Pure Feel (czyste wrażenia) w momencie uderzenia z optymalną kontrolą.

Aby to osiągnąć, dział badawczo-rozwojowy firmy Babolat testował innowacje, wprowadzając rzeczywiste udoskonalenia rakiety. Właściwości Pure Strike zostały zachowane dzięki Control Frame Technology, inaczej mówiąc: jak dopasować budowę ramy z jednej strony bardziej kwadratową, aby zapewnić stabilność, a z drugiej bardziej eliptyczną, aby zwiększyć dynamikę gry.

Dużą innowację wprowadzono we współpracy ze SMAC, firmą przemysłu lotniczego specjalizującą się w minimalizowaniu wibracji. Nowa technologia, zwana C2 Pure Feel, polega na umiejscowieniu plastrów w trakcie produkcji rakiety, tuż na pierwszej warstwie karbonu: „plastry te, wykonane z lekkiego i elastycznego kauczuku, zapewniają pochłanianie, filtrowanie i oddawanie wibracji, wpływając korzystnie na poprawę wrażeń podczas uderzania piłki. Znajdują się one w ramie na godzinie 3. i 9., co jeszcze wzmacnia te wrażenia. Opinie otrzymywane od zawodników, którzy testowali tę rakietę, w tym również od Dominika, były niewiarygodnie pozytywne”, wyjaśnia Alexandre Israël, Tennis Category Manager.

Fantastycznie nowoczesny wygląd nowej Pure Strike, której rama nawiązuje do estetyki ulicznej. Powtórzenie typografii Pure Strike na ramionach oraz osłona główki w jaskrawej czerwieni nadają jej agresywności, która pobudza klasyczną biel z połyskiem rakiety Pure Strike.

Dzięki tym modyfikacjom nowa Pure Strike ucieszy swoich fanów i przyciągnie innych graczy, tym bardziej że gama powiększyła się o wersję Tour o wadzie 320 gramów. Jednym z bestsellerów powinien być model używany przez Austriaka Dominika Thiema (18/20), niedawnego finalistę turnieju Rolanda-Garrosa, podczas którego grał już nową Pure Strike. Niezrównany zawodnik, pokonany jedynie przez mistrza Rafaela Nadala, Dominic Thiem wie, że nowa Pure Strike jest całkowicie dopasowana do jego stylu gry „Zapewnia mi ona kontrolę i pewność podczas silnego uderzenia piłki. Daje ona wrażenia, które tworzą różnicę na korcie”. 16/19 również powinna odnieść duży sukces wśród graczy, którzy lubią mieć jeszcze większy spin, dzięki zagęszczonej powierzchni naciągu.

Na koniec, skoro nowa Pure Strike koncentruje się na „pure feel”, zostanie wyposażona w nową rękojeść, o wiele cieńszą niż poprzednie: Syntec Team zapewniającą bardzo ergonomiczny chwyt i lepsze czucie na obrzeżach.

Gama adresowana jest do wszystkich graczy, szczególnie wersje 100, Team, Lite i Junior, o ramach bardziej tolerancyjnych i lżejszych.

Pure Strike jest zaprojektowana jako globalna koncepcja, gamę uzupełniają również innowacyjne torby, tekstylia, jak również jeden model obuwia JET, nawiązujący graficznie do wyglądu rakiety. Kompletne wyposażenie, które pozwoli zawodnikom zaprezentować własną jakość na korcie.

Więcej artykułów