Ekskluzywne porady i "insiderskie" informacje dla tenisowych ekspertów.

PL chevron bas

RAKIETY 28.05.2019

Nowa Pure Strike od BABOLAT: Narodziny Sharp Control

Analizując ewolucję gry i obserwując, jak istotna jest kontrola nad piłką, firma Babolat zaprojektowała trzecią generację rakiety Pure Strike. I wyzwanie to okazało się sukcesem, zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym.

Aby zrozumieć ewolucję gry, trzeba przez cały czas obserwować zmianę tendencji gry, ale również zmiany taktyczne i techniczne dokonywane przez największych mistrzów. Kontrola zawsze była głównym elementem gry dla zawodnika na dobrym poziomie i z czasem ulegała zmianom, dzięki pewnym innowacjom technologicznym. Od klasycznej kontroli w latach 80, zdefiniowanej przejściem z rakiet drewnianych na rakiety grafitowe, przez nowoczesną kontrolę w latach 2000, uzyskaną dzięki delikatnie skorygowanej ramie o przekroju kwadratowym, aby zwiększyć dynamikę i stabilność, po nową ewolucję, która jest nam potrzebna, by wkroczyć w lata 2020. Sharp Control wprowadza pojęcie Pure Feel (czyste wrażenia), aby odpowiedzieć na potrzeby dzisiejszej gry.

Projektując nową Pure Strike trzeciej generacji, naszym celem było zbudowanie ramy zapewniającej chirurgiczną kontrolę, a jednocześnie poprawienie jakości gry. Wyjaśnia nam to Alexandre Israël, Tennis Category Manager w Babolat: „Dzisiejsi zawodnicy chcą uderzać mocno i precyzyjnie. Dlatego czucie uderzenia piłki jest tak ważne. Gracze chcą czuć się pewnie i wiedzieć, że rakieta zapewni im doskonałe, dynamiczne czucie piłki, które przeniesie się na uderzenie”.

„Modern control” zmienia się na „sharp control”.

Aby zdefiniować Sharp Control, firma Babolat ściśle współpracowała z wieloma międzynarodowymi graczami oraz partnerami przemysłowymi. Setka ambasadorów Babolat, w tym Dominic Thiem, uczestniczyła w pracach nad ramą, wysuwając uwagi w kluczowych momentach procesu projektowania, jak również na etapie poprawek kosmetycznych.

Firma Babolat przeprowadziła szeroko zakrojone testy z udziałem tenisistów z całego świata, testując wiele prototypów, aby osiągnąć ostateczną wersję nadającą nowe pojęcie „sharp control”!
W porównaniu z poprzednim modelem Pure Strike…

71% graczy uznało, że lepiej czują piłkę przy uderzeniu
78% stwierdziło, że mają większą kontrolę nad piłką.

Thiem, Monteiro, Bacsinszky, Kontaveit, Cornet z nową rakietą Pure Strike na Roland Garros 2019

Pure Strike trzeciej generacji zadebiutuje na kortach Roland-Garros w rękach Dominica Thiema, ambasadora Pure Strike. Zagrają nią również Thiago Monteiro, Timea Bacsinszky, Anett Kontaveit, Camila Giorgi oraz Francuzka Alizé Cornet. Ten pokaz gry na paryskiej mączce ceglanej sprawi, że nowa rakieta Pure Strike zostanie zauważona przez wszystkich fanów tenisa na całym świecie. Podczas gdy obecna rakieta Pure Strike jest oferowana w bardzo klasycznej wersji bez ozdób, nowy design Pure Strike jest całkowicie zmieniony i ulepszony charakterystycznymi elementami graficznymi. Łącząc miejską i współczesną grafikę, nowy design przyswaja sobie kulturę „tagów”, zachowując jednocześnie bardzo uporządkowaną strukturę. Rezultat jest jednocześnie powściągliwy i żywy. Biały kolor nawiązuje do czystości z nutą agresywności dzięki powtórzeniu typografii „Pure Strike” na sercu rakiety, połączony z jaskrawą czerwienią na osłonie główki.. Design podkreśla również precyzję poprzez podłużną linię oraz kształt plastikowych elementów symbolizujących linię wzroku.

Zestaw 100% Pure Strike

Po raz pierwszy, poza rakietą, firma Babolat zaprojektowała kompletną gamę nowych produktów Pure Strike z inspirującym designem i funkcjonalnością, aby zaspokoić potrzeby nowoczesnych graczy. Marka opracowała szereg innowacyjnych toreb z nowymi funkcjami dostosowanymi do świata tenisa i nowoczesnego stylu życia, w tym:

Oferta Pure Strike obejmuje również buty Jet MACH II Pure Strike, akcesoria, skarpety techniczne, ręcznik frotte i czapkę, aby wyposażyć fanów Pure Strike od stóp do głów.

Począwszy od czerwca, rakiety testowe Pure Strike 100 i Pure Strike Team będą dostępne w sklepach dla graczy, którzy nie mogą się doczekać „sharp control”

Wszystkie produkty będą dostępne w sprzedaży w sierpniu… Lato będzie gorące!

share_it
Więcej artykułów