Ekskluzywne porady i "insiderskie" informacje dla tenisowych ekspertów.

PL chevron bas

RAKIETY 24.07.2017

Nowy Pure Drive:
czysta moc, czyste czucie

Kultowa rakieta firmy Babolat powraca. Ma nowy design i nową technologię zapewniają więcej doznań, a jednocześnie zachowuje swoją legendarną moc. Pure Drive jest kluczowym produktem firmy Babolat, dlatego jego pemiera już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie.

Istnieją produkty, które zdobyły uznanie wielu pokoleń. Są one częścią dziedzictwa, ponieważ zrewolucjonizowały grę. Pure Drive jest właśnie takim sprzętem. „Niebieska”, bo tak się ją popularnie nazywa, jest najlepiej sprzedającą się ramą na świecie używaną przez wielu rozpoznawalnych tenistów i tenisistek.

„Niebieska”, legendarna rama.

Zazwyczaj są to zawodnicy szukający siły, chcący zadać cios, który zaboli rywali. Rozumiemy bardzo dobrze, że modyfikacja i poprawa Pure Drive jest prawdziwym wyzwaniem, wyjaśnia François-Xavier Quesse, Global Product Manager: „Gdy chcemy zaproponować nowy model tak sławnego produktu, stawką jest zachowanie specyfiki i DNA, przy jednoczesnej poprawie parametrów technicznych i estetycznych. Właśnie takie było nasze podejście przez cały czas opracowywania nowej Pure Drive. Oprzeć się na tym, co było i kierować się ku przyszłości, wprowadzając zmiany odpowiadające nowym potrzebom graczy”.

Nie ingerować w DNA Pure Drive

To podejście uwzględniało oczywiście opinie naszych profesjonalnych zawodników, trenerów, ambasadorów czy akademii współpracujących (Mouratoglou, Rafael Nadal Academy, kluby i zawodnicy współpracujący). Jeśli chodzi o istniejący model: „Wokół Pure Drive powstała ogromna społeczność, która aktywnie dyskutuje w Internecie, na forach. Wszystkie zmiany i wersje wzbudzają zawsze dużo reakcji wśród użytkowników. Oczywiście wzięliśmy pod uwagę ich uwagi, aby zaproponować nową rakietę Pure Drive, która spełnia oczekiwania swoich fanów” komentuje François-Xavier Quesse..

Pure Drive, zdecydowanie kultowa.

Ponadto Babolat opracował nową technologię poprawijącą doznania z gry. Znana ze swojej mocy rakieta Pure Drive zapewnia teraz także optymalny komfort oraz nigdy wcześniej niespotykane uczucie przy uderzeniu. Ponieważ na wrażenia z gry wpływa wiele czynników, a w szczególności wibracje, Babolat nawiązał współpracę z uznaną firmą na rynku aeronautyki i sportów samochodowych –  SMAC. Spółka ta specjalizuje się w kontrolowaniu wibracji w obszarach, w których problem ten ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i skuteczności. Po przeprowadzeniu licznych testów wnioski zostały jasno sprecyzowane. Na wrażenia z gry wpływają dwa czynniki: czas trwania oraz amplituda drgań przy każdym uderzeniu. Szczegółowe testy pozwoliły określić poziom wibracji, jak również czas ich trwania, aby jak dokładniej odtworzyć wrażenia zawodnika.

Wyjątkowe uczucie podczas uderzenia

Na podstawie badań stworzono nowe rozwiązania techniczne. „Tak powstał system Cortex Pure Feel, który od obecnego Cortexu różni się tym, że materiał tłumiący drgania opracowany przez firmę SMAC znajduje się teraz wewnątrz ramy rakiety, pomiędzy warstwami grafitu, a nie tylko przylega do niej, jak do tej pory. To pozwoliło nowej rakiecie Pure Drive zapewniać wyjątkowe uczucie podczas uderzenia” wyjaśnia François-Xavier Quesse.
Uwzględniając uwagi serwisów naciągania rakiet popracowaliśmy również nad grometami oraz konstrukcją ochraniacza główki, które zostały całkowicie przeprojektowane, aby ułatwić ich mocowanie.
Niemniej wprowadzeniu na rynek tak kultowego produktu muszą towarzyszyć drobne niespodzianki. W przypadku gamy Pure Drive firma Babolat zdecydowała się zadać mocny cios, wprowadzając model, który nie istniał w gamie, a który powinien wzniecić zainteresowanie wśród zawodników, którym zależy na skuteczności. Jego premiera przewidziana jest w roku 2018.

O ile technologia jest sprawą analiz i testów laboratoryjnych, istnieją również elementy bardziej widoczne, które mogą mieć wpływ na wrażenia. Chodzi oczywiście o wygląd ulubionej ramy. Tutaj również firma Babolat dokonała innowacyjnego wyboru.

„Powrót Niebieskiej”

Nowa wersja oznacza powrót do koloru niebieskiego, ale w wersji jeszcze bardziej elektryzującej i błyszczącej: „Kolor niebieski symbolizuje prędkość, moc i może zmieniać w pewnym stopniu odcień pod wpływem oświetlenia. Niektórzy twierdzili, że poprzedni model nie był wystarczająco atrakcyjny wizualnie, więc naszym celem było zmodernizowanie designu nawiązując do początków Pure Drive. Niebieski jest częścią DNA firmy Babolat, która w każdym elemencie designu chce wyróżnić się na tle konkurencji. Wyzwaniem było zaproponować design połączony z zaletami rakiety”. Nowocześniejsza, żywsza, szybsza, bardziej komfortowa, oferująca wyjątkowe wrażenia – nowa rakieta Pure Drive jest gotowa na wrześniową premierę.

Zawodnicy grający rakietą Pure Drive zdobyli w sumie 10 singlowych tytułów wielkoszlemowych. Ostatnią zawodniczką, która tego dokonała była Garbiňe Muguruza, która w lipcu 2017 roku wygrała Wimbledon.

share_it
Więcej artykułów