Ekskluzywne porady i "insiderskie" informacje dla tenisowych ekspertów.

PL chevron bas

MISCELLANEOUS 23.04.2020

Nie potrzeba kortu, aby trenować podczas izolacji.

Trenerzy Babolat dzielą się swoimi wskazówkami na temat treningu w domu. Gracze o każdym poziomie umiejętności mogą wykonywać proste ćwiczenia, aby utrzymać formę i przygotować się do powrotu na kort!

Ludzie na całym świecie muszą obecnie pozostawać w domu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nawet teraz, kiedy korty i kluby są zamknięte, gracze mogą kontynuować treningi w domu. Firma Babolat poprosiła swoich trenerów-ambasadorów marki o podzielenie się ich radami dotyczącymi treningów, które można wykonywać podczas izolacji w domu.

Zarówno w programach przygotowania fizycznego, jak i w treningach pracy stóp oraz koordynacji ruchów trenerzy Babolat proponują wiele prostych ćwiczeń, które zawodnicy mogą wykonywać na ograniczonej przestrzeni, bez żadnego wyposażenia lub jedynie z niewielkim wyposażeniem. Czy to w domu (w przedpokoju, pokoju lub garażu), czy na zewnątrz (na tarasie lub trawniku), jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwalają, każdy z graczy może wybrać dla siebie najlepsze miejsce do treningu. Wystarczy mieć wystarczająco miejsca, aby móc zrobić kilka kroków w każdym kierunku i nieco wyobraźni, aby dostosować swoje treningi. Będąc aktywnym, gracz może utrzymywać lub nawet doskonalić swoje umiejętności, dopóki nie powróci na korty!

Aby nie zabrakło Wam inspiracji, zapraszamy do obejrzenia filmów ambasadorów marki Babolat, Toniego Nadala i Gila Bauchière’a. Niezależnie od swoich umiejętności, każdy gracz znajdzie tutaj przydatne porady.

Toni Nadal (SPA): wieloletni trener Rafaela Nadala

Insider Tip: Porada trenera: „Wykorzystajcie dobrze ten okres. Najważniejsze jest, aby zachować aktywnego ducha, w ten sposób zdecydowanie łatwiej będzie później powrócić na korty tenisowe. »

Gil Bauchiere (FRA): Instruktor

Insider Tip: Porada trenera: „Pamiętajcie o podstawowych zasadach odżywiania: należy przestrzegać zrównoważonej diety, unikać przekąsek między posiłkami i regularnie uzupełniać płyny”.

To idealny czas na rozpoczęcie nowej rutyny. Gracze muszą opracować harmonogram dnia obejmujący czas na pracę, aktywność fizyczną, zdrowe posiłki i spokojny sen. Mogą też poświęcić trochę czasu na to, aby dowiedzieć się więcej o tenisie, obejrzeć słynne mecze w poszukiwaniu inspiracji, czy też zaprosić znajomych na wirtualny trening.

Dziękujemy wszystkim trenerom Babolat za pomoc w szerzeniu pozytywnej energii dzięki tym poradom treningowym. Zachęcamy do odwiedzenia portali społecznościowych Babolat, gdzie prezentujemy inne kreatywne pomysły na trening w domu. Dbajcie o siebie, swoje zdrowie i do rychłego zobaczenia na korcie!
#BabolatFamily

Więcej artykułów