Ekskluzywne porady i "insiderskie" informacje dla tenisowych ekspertów.

PL chevron bas

CONNECTED 31.05.2017

Dzięki nowej aplikacji Babolat, tenis będzie zawsze z Tobą

Z okazji turnieju Roland-Garos 2017, Babolat wprowadza nową, bezpłatną i dostępną dla wszystkich aplikację. Jej założeniem jest umożliwienie miłośnikom tenisa na całym świecie cieszyć się swoją pasją, dzielić się nią ze społecznością i korzystać z wyjątkowych usług.

Doświadczenie zdobyte dzięki interaktywnym akcesoriom tenisowym – rakiety Play, czy opaski POP – potwierdziło, że tenisiści chętnie śledzą statystyki i dzielą się informacjami dotyczącymi ich ćwiczeń. Jednym słowem, chcą być uczestnikami wydarzeń.

To pokazuje, że istnieje prawdziwa społeczność domagająca się łatwej komunikacji, zarówno tej dotyczącej własnych osiągnięć, jak i tej dotyczącej ulubionych gwiazd i ogólnie tematu tenisa.

„Otrzymaliśmy bardzo dużo komentarzy na temat aplikacji Play, która pojawiła się w sieci trzy lata temu, wiele było uwag, ale również interesujących pomysłów. Chcieliśmy dać odpowiedź nowym oczekiwaniom tworząc aplikację, która będzie łączyć wszystkich fanów z całego świata, nie tylko tych, którzy grają używając interaktywnych produktów Babolat”
wyjaśnia kierownik projektu Florent Isidore.

Aby sprostać temu wyzwaniu, Babolat zdecydował się zwrócić do miłośników, oferując im paletę usług, które pozwalają dzielić się informacjami na temat codziennych aktywności, będąc jednocześnie na bieżąco z informacjami ze świata tenisa i osiągnięciami swoich ulubionych tenisistów.

„Wydawało nam się konieczne zaproponowanie aktualności na temat gwiazd świata tenisa, ponieważ to jest najważniejsze. Jednocześnie położyliśmy nacisk na doświadczenie gracza/kibica oraz na to, co z tego wynika: możliwość dostępu do swoich zainteresowań w dowolnym miejscu i czasie, dzięki aplikacji mobilnej. Na przykład – wychodzę z pracy, chcę zobaczyć najnowsze wyniki Rafy, uruchamiam aplikację. Jestem na przystanku autobusowym, chcę wiedzieć co robią moi tenisowi znajomi – wchodzę na platformę społecznościową aplikacji. Skończyłem swój trening – wprowadzam informacje o moim treningu. Jestem na meczu Roland-Garros – wstawiam zdjęcie na moją stronę. Siedzę wygodnie w domu na kanapie – oglądam najnowsze wideo z treningu Tsongi”, tak podsumowuje najważniejsze funkcje aplikacji Alexandre Israël, Activation Programs Manager.

Możliwość dostępu do swoich zainteresowań w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie

Aplikacja Babolat jest więc rozwiązaniem dla osób interesujących się tenisem, którzy nie mieli jednego miejsca gromadzącego wszystkie informacje dotyczące tenisa. Dzięki niej gracz może stworzyć swoje osobiste konto, w którym będzie przechowywał swoje osiągnięcia, wyniki, kalendarz wydarzeń tenisowych, a nawet informacje o swoim sprzęcie.

Na koncie znajduje się również miejsce na wyniki, jak i na profil użytkownika (klasyfikacja, narodowość, ostatni mecz). Można również śledzić wyniki ulubionych graczy, swoich znajomych/partnerów tenisowych oraz uzyskać dostęp do informacji, które pojawiają się w aktualnościach.

Dodatkowo, nowa sieć społecznościowa poświęcona wyłącznie tenisowi pozwoli graczom dzielić się z innymi miłośnikami wrażeniami, treścią oraz zdjęciami związanymi w 100% ze światem tenisa. Tenis nie kończy się na korcie, ale przenosi się do „cyfrowego klubu tenisa”.

Ekskluzywne treści

Ponadto, aplikacja daje dostęp do ekskluzywnych treści dotyczących profesjonalnych graczy Babolata (treningi, chwile z życia poza kortem), kulis turniejów partnerskich lub naszych nowych produktów.

Aplikacja firmy Babolat jest dostępna w ośmiu językach (polskim, japońskim, włoskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, angielskim, portugalskim, rosyjskim). „Tenis to sport międzynarodowy. Babolat jest dostępny na całym świecie. Obowiązkowym wydaje się wiec możliwość dotarcia do wszystkich graczy na pięciu kontynentach. Babolat to duży zespół skupiający charyzmatycznych graczy. Wiemy, że są oni gotowi odkryć trochę więcej, dzielić się swoim doświadczeniem, swoją karierą i wrażeniami. Naszym celem jest stworzenie więzi między społecznością i mistrzami poprzez naszą aplikację komentuje Philippe Jullien.

Dzielenie się wyjątkowymi chwilami z naszymi graczami.

Aplikacja ma więc możliwość zmiany w prawdziwą platformę wymiany, na której pasjonaci oraz gwiazdy tenisa będą mieli przyjemność trenowania i rywalizacji. Oto innowacja, którą tylko marka francuska mogła przygotować: „Sieci społecznościowe zmieniły relacje między gwiazdami i fanami. Obecnie mamy do czynienia z wartkim nurtem, w którym marka towarzysząca mistrzowi musi potrafić się dostosować do nowych sytuacji. Od początku roku kładziemy większy akcent na możliwość dzielenia się wyjątkowymi chwilami z naszymi graczami. Są oni przekonani, tak jak i my, że bardzo ważne jest, aby nawiązywać jeszcze większe więzi ze swoją społecznością” konkluduje Philippe Jullien.

Aplikacja Babolat stanowi nowy, ważny etap w rozwoju marki w cyfrowym świecie, aby móc być jeszcze bliżej osób zakochanych w tenisie. Tworząc innowacje w relacji, aplikacja stworzyła spersonalizowaną przestrzeń dla miłośnika, który w kilka kliknięć może odnaleźć swoje tenisowe szczęście.

  Babolat Play już jest 

Gracze, którzy już pobrali aplikację Babolat Play mogą być spokojni. Wystarczy że zaktualizują aplikację i uzyskają dostęp do wszystkich nowych funkcji.

share_it
Więcej artykułów