Exkluzivní rady a informace Pro tenisové experty

CS chevron bas

VÝPLETY 25.10.2019

RPM Power: nový výplet Babolat vyvinutý pro maximální spin a výkon.

Babolat, jako vynálezce výpletu pro tenisové rakety v roce 1875, je jistě ten nejpovolanější, kdo ví, jak zásadní úlohu má struna na hru. Z toho důvodu značka neustále provádí inovace a předjímá potřeby hráčů. Řada RPM, která byla vytvořena na základě pozorování hry a jejího vývoje, je toho dokonalým důkazem.

Na počátku tohoto století způsobily nekonečné struny tzv. monofilamenty v tenise hotovou revoluci. Umožňovaly hráčům hrát efektivněji a zachovat si výbornou kontrolu nad míčkem. Ostatně dnes tento typ výpletu využívá většina šampionů na okruhu. Rafa Nadal a jeho RPM Blast je toho výborným příkladem. Nicméně v posledních letech nové potřeby přinášejí nové trendy, zejména co se týká lepšího pocitu při impaktu a ještě větší razanci.

„Tenis se hraje po sluchu“ stále vysvětloval Henri Cochet, jeden ze slavných mušketýrů.

Svým způsobem to stále platí při hledání stále „jasnějšího“ zvuku při každém úderu. Právě na základě tohoto zjištění týmy Babolat vyvinuly RPM Power. Parametry extruze struny, tzn. momentu, kdy se struna vytváří, byly jinak kalibrovány a optimalizovány, aby byla pružnější a tím také měla větší výkon. Bylo přidáno speciální potažení, které struně dodává pocity a zvuk tak, jak to hráči chtějí.

„Máme velkou poptávku po větší razanci při současném zachování spinu, který je pro RPM charakteristický. Byl také požadavek na pocity a trochu „říznější“ zvuk, které hráčům dávají větší důvěru“ vysvětluje Alexandre Israel, tenisový Category Manager. „Zaměřili jsme se tedy tímto směrem a provedli jsme spoustu zkoušek s řadou hráčů, mezi nimiž byl i Dominic Thiem. Byl tím hned nadšen a výplet RPM Power si oblíbil, což nás v našem výzkumu posílilo.“ Vzhledem k tomu, že všichni odborníci ví, že tento rakouský hráč vyžaduje co největší výkon a takový spin, kdy se míč rychle otáčí a přitom dodává optimální pocity, jak to jeho hra vyžaduje, je to obzvláště potěšující.

„Mám pocit, že míček víc zabere. Struna je mnohem výkonnější a připadá mi, že se míček od rakety odráží s větším účinkem. Líbí se mi to“ prohlašuje Thiem při testování.

Nová barva RPM Power také nezůstává bez povšimnutí. Svým perleťovým leskem barvy „electric brown“ se od ostatních strun odlišuje.

Všude na světě však bude RPM Power dostupná až počátkem prosince, kdy bude oficiálně uvedena na trh pro veřejnost. Do té doby je v oběhu více jak 10 tisíc testovacích souprav, na nichž se výplet s jedinečnými vlastnostmi předvádí trenérům a jiným ambasadorům značky, aby si je mohli vyzkoušet.

Protože výplet představuje 50 % výkonu rakety, brzy již sami budete moci na kurtu posoudit rozdíl s výpletem RPM Power dodávajícím více spinu a razance.

share_it
Více článků