Exkluzivní rady a informace Pro tenisové experty

CS chevron bas

OBUV 04.01.2017

Fury, začátek nové epochy

Uvedení modelu Propulse Fury na trh bude pro značku Babolat zásadním momentem ledna příštího roku, tím spíše, že se uvedení nového modelu opírá o renomovaného vyslance a projekt spolupráce s prodejnami.

2003-2016, to je už 13 let, po které Babolat vyvíjí obuv. Od prvního modelu Team All Court až po Propulse, kterou v roce 2007 podpořil Andy Roddick, a dále Propulse Fury, která přijde do vybraných specializovaných prodejen v lednu 2017, si firma vytvořila vysokou odbornost a také odvedla spoustu práce v terénu, aby mohla nabídnout inovativní výrobek.

Model Propulse Fury je tedy určen hráčům, kteří hledají optimální podporu chodidla, obuv, v níž se mohou bez omezení naplno rozběhnout a kdykoli změnit směr. A jde o hodně, neboť obuv Propulse a různé její verze historii značky výrazně poznamenaly. Vývoj se proto zaměřil na pocit jistoty a snahu o posílení podpory chodidla. Ostatně právě proto má již Propulse Fury renomovaného vyslance v osobě Benoît Paire. Francouzský hráč je ostatně velmi hrdý na to, že má tu čest být nástupcem Američana Andy Roddicka: “Stát se vyslancem modelu Propulse Fury je pro mě ctí. Navíc mě firma Babolat vždy podporovala. Velmi dobře si pamatuji přechod na raketu AéroPro Drive a co mi přinesla pro změnu úrovně v mé kariéře, když mi poskytla větší rychlost a důraz. Když mě požádali, abych propagoval Propulse Fury, přirozeně mě to zaujalo, a popravdě řečeno, když jsem si ji poprvé obul, cítil jsem se pohodlně jako v bačkorách. Ani na sekundu jsem nezaváhal. Od té doby, co nosím obuv Propulse Fury, tedy na US Open, jsem nikdy nebyl zklamán: byla to tedy dobrá volba a také jsem na ni patřičně hrdý, Andy Roddick byl světová jednička a jeho kariéra byla velmi úspěšná.”

Stejně jako u všech předchozích verzí jsme se u Propulse Fury zaměřili především na stabilitu. Skutečnou novinkou u tohoto modelu je, že jsme se do značné míry snažili i změnit pocit z jeho nošení; dosáhli jsme toho díky vnitřní botičce z jednoho kusu, která nohu zcela obepíná. “A pomocí šněrování lze upravit pásky, které nohu stahují a drží více nebo méně podle její morfologie a podle přání hráče,” uvádí vedoucí výzkumného projektu Propulse Fury Julien Alberti.

Model Propulse Fury se tedy inspiruje svými předchůdci, přizpůsobuje se však novým herním trendům, kdy se na všech kurtech světa stalo sklouznutí i na tvrdém povrchu realitou.

“Dnes mě má hra často nutí do skluzu, a to bez ohledu na povrch. Pro mě je to jeden z klíčů výkonnosti, musím být schopen se bezpečně a s maximální podporou pohybovat a měnit rytmus. V této oblasti je obuv Propulse Fury špičková. Umožňuje mi zachovat si kontrolu při každém běhu za míčkem. Je to čirá radost, a to při zachování skutečného pohodlí. Je toho dosaženo bez násilí, noha zůstává stabilní,” vysvětluje Benoît Paire, kterého si nový model od první sekundy získal. Jen tak na okraj, francouzský šampión byl o vyzkoušení nového modelu požádán jen několik dnů před US Open.

Obvykle je při změně výbavy nutné období nejméně několika týdnů na vyzkoušení a přizpůsobení. Benoît Paire byl však obuví Propulse Fury tak nadšený, že se rychle rozhodl: “Byla to láska na první pohled, rozhodl jsem se v Propulse Fury hrát už na US Open.” O několik dnů později tedy Propulse Fury prožívala své první hodiny na profesionálním grandslamovém okruhu, konkrétně na dosti horkém betonu ve Flushing Meadows: “První utkání potvrdilo mé počáteční dojmy, cítil jsem se v teniskách pohodlně (smích) a hrál jsem s velkou sebedůvěrou,” komentuje Francouz.

Další velkou předností obuvi Propulse je její trvanlivost. A v tomto ohledu člověk nemění tým, který vyhrává. Společnosti Babolat a Michelin opět pracovaly ruku v ruce. “Za rok spotřebuji asi padesát párů bot, a v utkání jsou důležité všechny parametry, je důležité vědět, že mé boty vydrží i tu vzdálenost, že nebudou problémy. V botách Propulse Fury se cítím opravdu spolehlivě a bezpečně, a to je stejně důležité kritérium jako pohodlí. Vědomí, že na podrážce spolupracovala firma Michelin, je také skutečnou zárukou kvality pokud jde o přilnavost a optimalizaci kontaktu se zemí,” uvádí Benoît Paire.

Dynamika, podpora, dlouhá životnost, už chybí jen jedno kritérium, aby se Propulse Fury rychle stala předním výrobkem na trhu, tedy onen slavný “look”, který botu odlišuje. “Image obuvi Propulse byl vždy ten, že jde o pevnou a odolnou botu. Propulse Fury si své hodnoty zachovává, zároveň však nabízí inovativní design a velmi moderní vzhled,” říká vedoucí marketingu obuvi a textilu Laurent Muckensturm. Tento názor doplňuje Benoît Paire: “Ať si říká kdo chce co chce, je vzhled pro hráče důležitý, a v tom ohledu jsem nestačil koukat. Navíc Propulse Fury nohu opticky zeštíhluje, a to se mí líbí, a úspěchem jsou i barvy, výsledek je perfektní. Rád jsem na kurtu elegantní a musím přiznat, že mi to dokonale vyhovuje.” Je těžké nevzít toto přiznání jako skutečný kompliment, zejména když to říká Benoît Paire, jeden z hráčů, kteří si na svém vzhledu na kurtu i mimo něj nejvíce zakládají.

Propulse Fury si vybral slavný hráč a prodělala tedy křest ohněm. Nyní bude dělat radost každodenním hráčům, tenisovým nadšencům, pro něž je obuv stejně zásadní součást vybavení jako raketa. Pro firmu Babolat je to příležitost změnit zvyklosti a zajít ve spolupráci se specializovanými distributory ještě dále než dříve. “Uvedení modelu Propulse Fury je strategický krok, zejména na vysoce konkurenčním trhu s obuví. Na naše distributory neustále tlačí všechny značky, a často ve stejnou dobu, kdy je uváděna novinka pro širokou veřejnost. Zástupce značky se s nimi setká, aby ještě před uvedením výrobku tento představil, a teprve poté se přijímají objednávky.

Tentokrát jsme chtěli zajít ještě dále a více své distributory zapojit. Proto jsme jich vybrali více než 500 ve více než 20 zemích a dodali jsme jim předpremiérově model Propulse Fury, aby jej mohli vyzkoušet přímo ve hře a o své dojmy se pak podělit se zákazníky. A abychom také získali odborná vyjádření, byla vytvořena online platforma, kde mohou své dojmy shrnout,” vysvětluje vedoucí marketingu pro Evropu Guillaume Martin.

Propulse Fury bude tedy v prodeji v lednu 2017: “S modelem Propulse Fury nabízí Babolat koncentrát svých odborných znalostí a potvrzuje své odhodlání nabízet nejvhodnější, nevýkonnější, nejvíce inovativní výrobky pro tenis,” vysvětluje Grégoire Laverty, který řídí útvar výzkumu a vývoje obuvi společnosti Babolat. Tyto ambice Propulse Fury zcela splňuje, neboť se vrací k základům, které zajistily úspěch této obuvi v minulosti, a přitom nabízí jedinečný pocit na noze. Zároveň je nutno přiznat, že jí připravil cestu model Jet uvedený trh před rokem, který již potvrdil schopnost inovace firmy Babolat.

share it !
Více článků