Exkluzivní rady a informace Pro tenisové experty

CS chevron bas

PARTNERSHIP 11.07.2019

Příprava vybavení, odbornost synonymem dialogu odborníků s šampiony

Vztah mezi značkou a hráči z jejího týmu je naprosto zásadní. Značka Babolat se v současnosti může díky své odbornosti opřít o tři skutečné hvězdy – Rafaela Nadala, Dominika Thiema a Felixe Auger-Aliassima. Vztah mezi značkou, jejím výzkumným a vývojovým týmem, těmi, kdo mají na starosti sportovní marketing a samozřejmě i úpravy přímo na míru, a těmito vynikajícími hráči je naprosto jedinečný.

„Každoročně spolu s našimi šampiony produkty testujeme.“

„Jde nám pokaždé o to, abychom hráčům nabídli nové možnosti, jak dosáhnout lepšího herního výkonu, ať se to týká rámů nebo výpletů. V poslední době jsme tímto způsobem postupovali s Dominikem Thiemem u nové verze Pure Strike, s níž hraje letošní Roland Garros 2019“, vysvětluje Sylvain Triquigneaux, vedoucí Performance Lab.

Cílem testování je získat maximum informací, navázat s hráčem dialog a vše si na kurtu vyzkoušet. U Rafaela Nadala bylo oddělení úprav na míru požádáno, aby mu připravilo rakety, jejichž vyvážení a hmotnost se mohou během sezóny měnit v závislosti na povrchu a další parametrech podle toho, jakou zvolí taktiku. Záleží tedy na každém gramu, seřízení se blíží přípravám na Formuli 1.

„Seřízení hodné Formule 1“

Dokonale chápeme, že hráč během kariéry volí i značně odlišné rakety. Jejich výrobce je tedy neustále v jeho blízkosti, od jeho začátků až po profesionální vrchol. Více než výmluvným příkladem je Félix Augier-Aliassime. Tento mladý sportovec se ještě vyvíjí, a proto mu Babolat nabízí produkty odpovídající jeho budoucím fyzickým schopnostem i změnám, jimiž projde jeho způsob hry, zejména co se týče razance, spinu a kontroly nad míčkem.

Díky odborným znalostem Babolatu a neustálému kontaktu, o který pečuje oddělení sportovního marketingu, lze některé požadavky předvídat. Jak vysvětluje Jean-Christophe Verbog, cílem je nepřestávat naslouchat, být neustále ve střehu: „Hráči nemají moc času. Musíme jim umět nabízet konkrétní věci, které přesně odpovídají tomu, jak se jejich hra vyvíjí. Podnět může tedy přijít jak od hráče, tak od značky nebo od nejbližších spolupracovníků hráče, třeba od jeho kouče.»

„Příklad RPM Blast a Rafael Nadal“

I inovacím otevřený a vnímavý hráč, který hraje dobře, nerad na své raketě něco mění. Ale pokrok se nezastaví a je úkolem značky ukazovat nové horizonty.

„Často používám jako příklad RPM Blast, protože je naprosto příznačný. Přejít ze žlutého výpletu na černý, na pružnější strunu… a ocitáme se v oblasti, kde vládnou pocity, a na to jsou profíci zvlášť citliví. Po prvních 5–10 minutách testování bylo Rafovi na očích vidět, že se něco děje. Pochopil jsem, že chce pokračovat, že se chce dozvědět víc. Tak jsme si s tím ještě dost pohráli, abychom mohli rychle přijít s tímhle výpletem, který je teď na světovém trhu referenčním výrobkem“, uzavírá Jean-Christophe Verborg.

Vést dialog, sdílet a získávat zkušenosti, testovat, to je základ fungujícího vztahu se šampionem, aby se jeho raketa mohla vyvíjet a aby na kurtu podával co nejlepší výkon.

Více článků