Exkluzivní rady a informace Pro tenisové experty

CS chevron bas

OBUV 16.05.2017

Obuv Jet, skutečný průlom v technologii rychlosti.

Obuv Jet, která byla uvedena na trh v roce 2016, prošla drobnou úpravou pro další zlepšení parametrů, díky kterým je ve své kategorii jedinečná.

Moderní tenis je zaměřen na jedno důležité kritérium: rychlost. Být rychlý a předvídat znamená v konečném výsledku ušetřit čas, nebo přesněji řečeno vzít jej soupeři. Díky tomuto náskoku získáme výhodu, diktujeme výměny, stručně řečeno – vnutíme soupeři svou hru.

Dnes existují dva typy hráčů: ti, kteří hledají stabilní obuv s maximální podporou, a ti, kteří chtějí větší pohyblivost a výbušnost. Obuv Jet patří do druhé z uvedených kategorií, zatímco pro první typ hráčů je určena Propulse. S obuví Jet nabízí společnost Babolat možnost změnit zažité zvyklosti, neboť do ní zapracovala dosud nikdy nepoužité high-tech součásti.

Jako již mnohokrát předtím se společnost Babolat do tohoto úkolu nepustila sama, nýbrž ve spolupráci s firmami, které jsou ve svém oboru špičkami, aby spojila různá know-how. Na startu tedy najdeme nevyhnutelně značku Michelin, s níž se Babolat vydal na dobrodružnou cestu obuvi již před více než deseti lety. K vytvoření obuvi Jet se k nim připojil i nováček: Chamatex. Je to francouzská firma z oblasti Ardèche specializovaná na vysoce technické tkaniny, která vyvíjí a vyrábí např. kombinézy pro piloty v automobilových soutěžích. Projekt obuvi Jet ji ihned zaujal. Tento projekt se zaměřil na tři přednosti high-tech obuvi: dynamiku, podporu a rychlost reakce.

Šlo však o velkou výzvu, protože rozsah revoluce byl nevídaný. Proto bylo nutné vynalézat, zkoušet a tak nacházet. Právě tak se po řadě testů zrodila technologie Matryx®. Multifunkční kompozitní materiál z jednoho kusu kombinující v sobě vlákna Kevlaru® a vysoce odolného polyamidu. Tato výlučná – a patentovaná technologie zajišťuje botě v každém místě nohy přesně určené funkce k zajištění maximální volnosti pohybu při minimalistickém využití materiálu. S 315 gramy ve velikosti 8,5 UK je Jet jednou z nejlehčí obuvi ve své kategorii a přitom nezanedbává oporu, která je pro intenzívní pohyb po kurtu nezbytná. Jedinečná struktura tkaniny nám umožnila vytvořit zóny, v nichž jsou vlákna více nebo méně hustá než jinde, k zajištění tvrdosti tam, kde zejména při dobíhání míčku do strany a skluzech může být tření nejvyšší, a také zóny, kde bota dýchá – např. v přední části”, vysvětluje inženýr vývoje obuvi Mateo Castro.

V prvním roce existence obuvi Jet, tedy v roce 2016, díky informacím od expertů z terénu, bylo možné některá kritéria dále vylepšit a bylo rozhodnuto dále usilovat o co nejlepší výkony: “Obuv Jet 2017 nabízí ještě lepší reakci než Jet 2016. Abychom to dokázali, s partnerem – firmou Michelin – jsme přepracovali strukturu podešve, kde jsme zmenšili velikost výstupků vzorku, aniž by se snížila účinnost, dynamika a trvanlivost boty,” říká Mateo Castro. “Bota se mi hned líbila, a když jsem ji vyzkoušel, nebyl jsem zklamán. “Jet mi přináší vše, co u tenisové obuvi hledám. Pohodlí, ale také pocit lehkosti, což je pro výkon při mé hře zásadně důležité. Hráči často hovoří o své raketě, výpletu, málokdy však o své obuvi a přitom je to stejně důležitý prvek. Jet jsem si vybral i proto, že mi společnost Babolat zaručila, že se pro mou techniku, morfologii a způsob pohybu na kurtu dokonale hodí,” vysvětluje Federico Delbonis, hrdina argentinského národa po vítězství proti Ivo Karlovičovi, kterého dosáhl v botách Jet a získal tak v prosincovém finále Davisova poháru v Chorvatsku vítězný bod. “Přinesly mi štěstí,” dodává dokonce Federico se širokým úsměvem.

Pochopili jsme, že Jet není výrobek jako každý jiný. Představuje skutečný přelom a potvrzuje, že se společnosti Babolat v odvážných technických projektech daří spojovat ty nejlepší výrobce k využití synergie jejich odborných znalostí a nabídce výrobků, které předbíhají svou dobu.

Společnost Babolat tedy píše další kapitolu v oblasti inovací, věrna své tradici bořit zažitá pravidla a zvyklosti, s trvalým cílem zlepšovat výkony a pocity hráčů. Je zbytečné dodávat, že obuv Jet byla také upravena pro všechny druhy povrchů a že řadu doplňuje verze pro ženy ve dvou velmi moderních barevných provedeních. “Po úspěšném uvedení na trh v roce 2016 nyní vstupujeme do fáze upevnění dosažených výsledků a snažíme se přilákat i hráče, kteří se obuv Jet dosud neodvážili vyzkoušet. Jestliže raketa samozřejmě nabízí určité pocity při úderu a v tom, jak sedí v ruce, pak obuv zůstává ještě citlivější oblastí. Jet v tomto směru nepopiratelně poskytuje jedinečný zážitek, kterému se jiná obuv nevyrovná.” Tak co, jste připraveni ke startu?

share_it
Více článků