Exkluzivní rady a informace Pro tenisové experty

CS chevron bas

RAKETY 18.08.2019

Nová raketa Pure Strike je již nyní k mání

Po obsáhlém testování a vývoji k technologické dokonalosti pro co nejlepší pocity hráčů nyní přichází koncem srpna nová Pure Strike na pulty obchodů. A pozor, bude to bomba.

V moderním tenise se sice stále hledí na výkon a kontrolu, ale pro dosažení výsledků na kurtu nyní hraje velmi důležitou úlohu i cit. Nová raketa Pure Strike výborně zohledňuje tento vývoj hry se svým systémem kontroly Sharp Control spojujícím Pure Feel (čisté pocity) při impaktu s optimální kontrolou.

Výzkumné a vývojové týmy Babolat za tím účelem provedly na raketě inovace a reálná vylepšení. Pure Strike si zachovala své vlastnosti se systémem Control Frame Technology, který kombinuje čtvercový tvar rámu na jedné straně pro větší stabilitu s eliptickým tvarem pro lepší dynamiku.

K velké inovační změně došlo ve spolupráci se společností SMAC, která působí v oblasti letectví a vesmírného letectví a specializuje se na vibrace. Tato nová technologie C2 Pure Feel spočívá v tom, že při výrobě rakety jsou hned na první karbonovou vrstvu vloženy patche: „tyto patche jsou na bázi viskoelastické pryže, což je materiál, který dokáže absorbovat, filtrovat a vracet vibrace a navíc má tu výhodu, že zlepšuje cit a dotek při impaktu. Pro optimální cit jsou umístěny v místě 3. a 9. hodiny. Zpětná vazba od hráčů, kteří raketu testovali, včetně Dominica, byla neuvěřitelně pozitivní vysvětluje Alexandre Israël, Tennis Category Manager.

Tato Pure Strike má velmi moderní vzhled a její rám nese grafické prvky stylu „tag urbain“. Opakující se název Pure Strike na krčku ve spojení se zářivě červeným bumperem dodávají skutečný nádech agresivity, který oživuje klasickou lesklou bílou barvu Pure Strike.

Nová Pure Strike se všemi těmito změnami nadchne své fanoušky a přiláká další hráče tím spíš, že řada je ještě rozšířena o verzi Tour, která má 320 gramů. Jedním z bestsellerů by měl být i model, který používá Rakušan Dominic Thiem (18/20), nedávný finalista Roland Garros, kde s novou raketou Pure Strike již hrál. Dominic Thiem zde zahrál velmi kvalitní turnaj (zvítězil nad ním pouze zdejší mistr Rafael Nadal) a ví, že jeho nová Pure Strike je zcela přizpůsobena jeho stylu hry „Při silném úderu do míčku mi dodává kontrolu a důvěru. To je ten pocit, který je odlišný a je na kurtu znát.“ 16/19 by také měla být velmi oblíbená, zejména u hráčů, kteří mají rádi více spinu a hustší výplet.

A nakonec , protože je nová Pure Strike zaměřená na „pure feel“, bude opatřena novým gripem, o dost tenčím než ty předchozí: grip Syntec Team usnadňuje úchop, je velmi ergonomický s lepším pocitem na hranách.

Řada myslí na všechny typy hráčů, nabízí také verze 100, Team, Lite a Junior s rámy, které více odpouštějí a mají nižší hmotnost.

Celková koncepce Pure Strike zahrnuje kolekci inovativních tašek, textilních výrobků a jednoho modelu obuvi JET. Na celé kolekci jsou použity stejné grafické prvky jako u rakety. Kompletní vybavení, které hráči mohou na kurtu hrdě nosit.

Více článků