Exkluzivní rady a informace Pro tenisové experty

CS chevron bas

RAKETY 28.05.2019

Nová raketa Pure Strike BABOLAT: Sharp Control je na světě

Babolat vyvinula třetí generaci rakety Pure Strike. Vycházela při tom ze studií vývoje hry a zachování zásadní úlohy kontroly míčku. A věc se podařila, jak z technického, tak i estetického hlediska.

Abychom pochopili vývoj hry, je třeba neustále pozorovat nové trendy hry, ale také taktické a technické změny, k nimž dochází u těch největších šampionů. Kontrola míčku byla pro špičkové hráče vždy stěžejním cílem. Postupem času se však díky některým novým technologickým inovacím posunula dál. Od klasické kontroly v 80. letech, která přišla přechodem z dřevěných raket na grafitové, přes moderní kontrolu v období po roce 2000, dosahovanou díky hranatějšímu tvaru rámu, který dodává větší dynamiku a stabilitu, je nyní pro přicházející 20. léta tohoto století nutný nový vývoj. Nová kontrola tzv. Sharp Control zavádí termín Pure Feel (čistý pocit) a chce odpovědět na potřeby současné hry.

Naším cílem u této nové rakety Pure Strike 3. generace bylo vytvořit takový rám, který bude poskytovat velmi přesnou kontrolu a přitom optimalizovat hratelnost. Alexandre Israël, Tennis Category Manager firmy Babolat vysvětluje: „Současní „kontrolující hráči“ chtějí mít možnost silného úderu, aniž by tím ubrali na přesnosti, proto jsou pocity úderu do míčku klíčové. Hráči potřebují mít důvěru, vědět, že jim raketa poskytne vynikající kontakt s míčkem s potřebnou dynamikou a reakcí na úder“.

Z „modern control“ se stala „sharp control“.

Na definici Sharp Control pracovala firma Babolat v úzké spolupráci se svou sítí mezinárodních hráčů a se svými průmyslovými partnery. Asi stovka ambasadorů Babolat, mezi něž se řadí i Dominic Thiem, se podílela na vývoji tohoto rámu tím, že dávala zpětnou vazbu v klíčových momentech vývojového procesu a kosmetických úprav.

Společnost Babolat prováděla rozsáhlé testování s hráči celého světa. Testovala několik prototypů, z nichž nakonec vybrala konečnou verzi, která přináší tento nový pojem „sharp control“!
V porovnání s předchozím modelem Pure Strike…

71 % hráčů uvedlo lepší pocit při úderu
78 % hráčů uvedlo větší kontrolu nad míčkem.

Thiem, Monteiro, Bacsinsky, Kontaveitová, Cornetová s novou Pure Strike na Roland Garros 2019

Pure Strike 3. generace bude uvedena na kurtech Roland Garros, kde s ní bude hrát Dominic Thiem, který je hlavní tváří této rakety Pure Strike, a dále také Thiago Monteiro, Timea Bacsinsky, Anna Kontaveitová, Camilla Giorgiová a Francouzka Alizé Cornetová. Svým předvedením na pařížské antuce si nová raketa Pure Strike jistě dokáže získat pozornost všech fanoušků na celém světě. Zatímco stávající raketa Pure Strike byla navržena tak, že měla velmi klasický vzhled bez okras, nový design Pure Strike je zcela přepracovaný a raketa má výrazné grafické prvky. Nový design spojuje městskou a moderní grafiku, má v sobě „tagový“ styl, ale přitom zůstává velmi uspořádaný. Výsledek je současně prostý a jasný. Bílá barva evokuje čistotu a zářivě červený opakující se název „Pure Strike“ na krčku a bumperu dodávají nádech agresivity. Mimo to design zdůrazňuje přesnost podélnou čarou a tvarem plastových dílů symbolizujících linii pohledu.

Balíček 100% Pure Strike

Je to poprvé, co Babolat kromě rakety navrhla i kompletní řadu nových výrobků Pure Strike ve stejném duchu a s propracovanými funkčními vlastnostmi, které odpovídají potřebám moderních hráčů. Značka vyvinula inovativní řadu tašek s novými funkcemi přizpůsobenými konkrétně na tenis, vhodnou ale i pro běžný život, do níž patří:

Nabídka Pure Strike také zahrnuje obuv Jet MACH II Pure Strike, příslušenství, funkční ponožky, froté ručník a kšiltovku, které vybaví fanoušky Pure Strike od hlavy až k patě.

Od června budou testovací rakety Pure Strike 100 a Pure Strike Team k dispozici v obchodech pro netrpělivé hráče, kteří chtějí poznat „sharp control“

Všechny výrobky pak budou v prodeji v srpnu… V létě to bude vřít!

share_it
Více článků