Exkluzivní rady a informace Pro tenisové experty

CS chevron bas

RAKETY 31.07.2017

Nová raketa Pure Drive:
čistá síla, čistý zážitek.

Ikonická raketa společnosti Babolat se mění. Nový vzhled, nový design, také je však do ní zapracována nová technologie pro výraznější požitek ze hry při zachování její legendární síly úderu. Nadšenci na její uvedení netrpělivě čekají.

Jsou výrobky, které poznamenaly několik generací. Jsou součástí našeho dědictví, neboť pro tenis znamenaly revoluci. Pure Drive do této rodiny rozhodně patří. “Modrá raketa”, jak se jí lidově říká, je nejprodávanějším rámem na světě, a všichni hráči, kteří ji používají, tvoří na tenisové planetě jasně vymezený kmen.

“Modrá raketa”, legendární rám.

Obvykle jde o hráče, kteří chtějí sílu a mají představu úderu, který protihráčům ublíží. Proto není těžké pochopit, že změnit a vylepšit raketu Pure Drive je skutečná výzva, vysvětluje Global Product Manager François-Xavier Quesse: “Když chcete nabídnout nový model tak slavného výrobku, jde o to zachovat jeho specifika a DNA a zároveň přinést jak technická, tak i estetická zlepšení. Právě tak jsme v celém průběhu vývoje Pure Drive postupovali. Vycházeli jsme z toho, co už má za sebou, a přitom se zaměřili na budoucnost. Změnili jsme ji tak, aby odpovídala novým požadavkům hráčů.”

Nesahejte na DNA rakety Pure Drive

Inovovali jsme samozřejmě na základě zkušeností sdělených našimi profesionálními hráči, trenéry, vyslanci, partnerskými akademiemi (Mouratoglou, Rafael Nadal Academy, partnerské kluby a hráči). O stávajícím modelu: “Kolem rakety Pure Drive existuje obrovská komunita, která diskutuje na internetových fórech. Každá změna verze v této komunitě vždy vyvolá množství reakcí. Ke všem těmto úvahám jsme samozřejmě přihlédli při návrhu nové Pure Drive, která musí odpovídat požadavkům svých fanoušků,” uvádí François-Xavier Quesse.

Pure Drive, rozhodně ikonická.

Navíc společnost Babolat uvažovala o tom, jak ještě více zlepšit požitek ze hry. Raketa Pure Drive, známá svou silou, by měla nabídnout také optimální pohodlí a pocit při úderu, jakého nebylo dosud nikdy dosaženo. Vzhledem k tomu, že požitek ze hry je pojem spojený s více faktory, zejména s vibracemi, navázala francouzská značka významné partnerství s předním podnikem na trhu letecké techniky a automobilového sportu: SMAC. Tato společnost se specializuje na snižování vibrací v odvětvích, kde je tato problematika pro zajištění bezpečnosti a výkonnostních parametrů zásadní. Po řadě testů byly jasně stanoveny závěry. Pocit ze hry je spojen se dvěma faktory: s délkou a amplitudou vibrací při každém úderu. Podrobnějšími testy se podařilo rozsah vibrací a jejich délku kvantifikovat s cílem dosáhnout lepšího herního pocitu pro hráče.

Jedinečný pocit při úderu

Na základě této studie byla potvrzena technická rozhodnutí. “Na zcela konkrétních místech rámu bylo do struktury rakety místo některých grafitových vrstev zapracováno speciální vlákno vyvinuté společností SMAC. Díky tomu nabízí nová raketa Pure Drive jedinečný požitek z úderu,” vysvětluje François-Xavier Quesse.

Při uvedení tak ikonického výrobku na trh však musíme nabídnout i malá překvapení. U série Pure Drive se společnost Babolat rozhodla zasadit silný úder díky modelu, který v této řadě dosud neexistoval, a který by měl vyvolat rozruch zejména mezi soutěžními hráči, kteří si velmi zakládají na výkonu. S jeho uvedením se počítá následně v roce 2018.
Konečně jsme se zamysleli nad průchodkami a tlumítkem vibrací: jsou zcela nově koncipovány pro snadnou montáž. Je to detail, který ocení vyplétači a vedoucí specializovaných prodejen.
Je-li technologie záležitostí studií a laboratorních zkoušek, existují i viditelnější prvky, které mohou pocit ze hry ovlivnit. Samozřejmě jde o vzhled Vašeho oblíbeného rámu. A i zde učinila společnost Babolat podstatná rozhodnutí.

“Návrat modré”

Nová verze znamená návrat modré, avšak ještě výraznější a zářivější, stručně řečeno závodní modré: “Tato modrá barva symbolizuje rychlost, sílu, vybrali jsme ji i proto, že víme, že se podle osvětlení může trochu měnit. Je pravda, že se to od předešlého modelu dost liší, ale chtěl bych také říci, že do popředí vynášíme původní vzhled rakety Pure Drive a modernizujeme jej. Modrá barva je součástí DNA společnosti Babolat a v každém svém designu chce Babolat přinést něco nového, odlišit se od konkurence, přičemž jde o to nabídnout design odpovídající přínosu dané rakety.” Nová Pure Drive je modernější, živější, rychlejší, “pohodlnější”, nabízí jedinečné pocity a je dokonale připravena pro zářijové uvedení na trh: “Věříme jí, práce provedená ve spolupráci se společností SMAC je skutečným pokrokem v tlumení vibrací, fanoušci si toho velmi rychle všimnou. A návrat modré je přímo symbolický.” Je to symbol, který by měl příznivce skutečně potěšit a ještě více je zviditelnit na kurtech celého světa – natolik se tento model liší od všeho, co již na trhu existuje.

Pure Drive hráči získali 10 grandslamových titulů, poslední získala Garbiňe Muguruza v červenci 2017 na turnaji ve Wimbledonu.

share_it
Více článků