Exkluzivní rady a informace Pro tenisové experty

CS chevron bas

RAKETY 27.07.2018

Nová raketa Babolat Pure Aero,
přesnost ve službách výkonu.

Je vždycky obtížné a riskantní revidovat tak „úspěšný“ model, jakým byla raketa Pure Aero, která získala 19 grandslamových titulů. Přesto si nová verze, se kterou bude hrát Rafael Nadal od letošního léta, zachovává kvality předchozího modelu zejména u spinů, ale zároveň se soustředí na lepší stabilitu a cit pro míč.

Při vývoji výrobku je třeba zohledňovat vývoj hry. Na základě tohoto zjištění, ale i díky zpětným vazbám od hráčů v terénu, koncipoval Babolat nové zadávací podmínky rakety Pure Aero, jak vysvětluje Alexandre Israël, manažer tenisové kategorie: „V 80. letech byl spin obrannou zbraní, postupně se ale stal útočným úderem pro překonání protivníka. Dnes můžeme říct, že jsme vstoupili do nové éry, kdy spin při výměně umožní dominanci, možnost využít a vytvořit situace k přemožení protivníka. Jedná se tedy o to, umožnit hráči vysoce účinný spin a zároveň kontrolu vlastního výkonu díky lepší stabilitě. A z toho jsme vycházeli při práci na nové raketě Pure Aero.“ K dosažení úspěchu použili inženýři naší značky technologii SMAC, kterou jsme uplatnili už u nové rakety Pure Drive. SMAC znamená méně vibrací a větší cit pro míč. Místo aby ji umístili do krčku rakety jako u Pure Drive, umístili ji na úroveň 3. a 9. hodiny do horní poloviny rámu, a respektovali tak velmi specifický profil rakety Pure Aero.

K doplnění svých znalostí se Babolat spojil se společností Chomarat, která je světově uznávaným specialistou na kompozitní materiály. Díky tkaným uhlíkovým vláknům „Carbon Ply Stabilizer“ zapracovaným do krčku rakety nabízí nová Pure Aero zcela bezkonkurenční stabilitu: „Tento uhlíkový materiál je pevnější, poskytuje tedy větší stabilitu při impaktu a tím lepší kontrolu“ uvádí Alexandre Israël.

Nová Pure Aero také přináší novinku pro zjednodušení práce vyplétačů. „U nového uspořádání výpletu rakety Pure Aero, můžete začít s příčným výpletem nezávisle vpravo nebo vlevo, protože má jednotný vodicí žlábek po celé délce. Struna je tak chráněná bez ohledu na stranu, ze které začínáte vyplétat,“ vysvětluje Lucien Nogues, vyplétač závodních výpletů.

Hráč má také pokaždé specifický vztah ke vzhledu a designu rakety. A ani nová Pure Aero nemůže být k tomuto hledisku lhostejná. „Výkonnost rakety jsme chtěli zdůraznit novou žlutou barvou, tzv. Taipan Yellow, inspirovanou prudce jedovatým australským hadem. Spolu s matným a metalickým provedením, s nímž se také setkáváme v automobilovém světě, a s velmi aerodynamickými znaky má nová Pure Aero elegantní design, který se na tenisových kurtech hned pozná,“ uzavírá Alexandre Israël.

Od roku 2017 s vývojem své rakety výrazně pomáhal Rafael Nadal, který se podílel i na výběru barvy. A právě během posledního turnaje v Monte Carlu také potvrdil její kvality. Rafa se bude podílet na uvedení rakety na trh a od začátku sezony na tvrdém povrchu v USA bude jediným hráčem, který ji bude používat. Na Australian Open se pak přidají další hráči týmu.

Po úspěchu s Decimou, by se měla nová generace Pure Aero prosadit na největších kurtech i na všech površích planety a potvrdit tak své postavení bestseleru.

Více článků