Exkluzivní rady a informace Pro tenisové experty

CS chevron bas

MISCELLANEOUS 23.04.2020

Na trénování v době omezeného pohybu nepotřebujete kurt

Trenéři Babolat sdílejí své rady pro tréninky doma. Hráči všech výkonnostních úrovní mohou provádět jednoduché cviky, aby zůstali ve formě a byli připraveni pro návrat na kurty!

Lidé na celém světě se izolují, aby se zpomalilo šíření koronaviru. Přestože jsou kurty a kluby zavřené, hráči mohou trénovat některé sestavy cvičení doma. Babolat požádal své trenéry ambasadory, aby sdíleli své rady, jak je možné v této době omezeného pohybu trénovat.

Od programů fyzické přípravy až po cvičení pohybu nohou a cvičení koordinace, trenéři Babolat nabízejí několik jednoduchých činností, které mohou hráči provádět na omezeném prostoru a s minimem pomůcek nebo i bez pomůcek. Hráči si zvolí pro trénink nejvhodnější místo uvnitř (hala, pokoj, garáž) nebo venku (terasa, trávník) v případě hezkého počasí. Stačí mít dost místa na několik kroků do všech směrů a trochu představivosti k přizpůsobení činností. Pokud zůstanou hráči aktivní, mohou si udržovat, nebo dokonce i zlepšovat své dovednosti až do doby, než se budou moci vrátit na kurty!

Pro inspiraci se podívejte na tato videa ambasadorů Babolat – Toniho Nadala a Gila Bauchièra. Hráči všech výkonnostních úrovní v nich najdou užitečné rady.

Toni Nadal (SPA): Dlouholetý kouč Rafy Nadala

Insider Tip: Dobrá rada: „Využijte tohoto období. Nejdůležitější je, zachovat si aktivní mysl, aby váš návrat na tenisové kurty byl jednodušší. “

Gil Bauchiere (FRA): Instruktor

Insider Tip: Dobrá rada: „Nezapomínejte na základy správné výživy: jezte vyrovnanou stravu, nemlsejte mezi jídly a dodržujte pitný režim. “

Je ideální chvíle na zavedení nové rutiny. Hráči si musí vypracovat program, který bude zahrnovat čas na práci, na fyzické aktivity, na zdravé stravování i na osvěžující spánek. Také si mohou udělat čas na hledání informací o tenise, sledování některých slavných starých zápasů pro inspiraci, nebo mohou vyzvat své přátele na virtuální tenisový trénink.

Děkujeme všem trenérům Babolat, že nám díky těmto radám na trénování pomáhají šířit pozitivní myšlení. Sledujte sociální sítě Babolat, kde najdete další kreativní nápady na trénování doma. Pečujte o sebe, buďte zdrávi a brzy na viděnou na kurtech! #BabolatFamily

Více článků