Exkluzivní rady a informace Pro tenisové experty

CS chevron bas

PARTNERSHIP 19.11.2019

Babolat – oficiální servis raket a výpletů – pro Davis Cup 2019

Na finále Davis Cupu v Madridu od 18. do 24. listopadu bude Babolat zajišťovat „Oficiální servis raket a výpletů“. Pro značku, která vynalezla tenisový výplet, je to čest. Ze strany organizátorů, kteří se chtěli obklopit těmi nejlepšími experty, aby přispěli k úspěchu tohoto nového formátu, je to vůči Babolat známkou důvěry. Vysvětluje Eric Ferrazi, vedoucí týmu výpletů.

Davis Cup mění svůj formát. To je jistě čest, účastnit se tohoto nového formátu?
V roce 1875 vynalezl Babolat výplet tenisových raket. Jsme tedy součástí tohoto sportu od jeho počátku i po celý jeho vývoj. Jsme tady a stále tu budeme, abychom dělali inovace. Pochopitelně jsme velice hrdí na to, že se zúčastníme tohoto prvního ročníku v novém formátu. Budeme se snažit uplatnit veškeré naše know-how, abychom hráčům, kteří se na nás obrátí, poskytovali co nejlepší servis.

Jsme pochopitelně velice hrdí na to, že se zúčastníme tohoto prvního ročníku v novém formátu.

Jaký bude mít tento typ poměrně dost inovativní fáze finále vliv na vaši každodenní práci?
Na rozdíl od turnajů, budeme nuceni sledovat týmy a nikoliv jen hráče. Bude tedy nutné dodávat hodně raket současně, aby týmy mohly mít optimalizované a výkonné vybavení. Navíc již nyní víme, že budeme muset být schopni velmi rychlé reakce při zápasech, které budou následovat rychle za sebou, zejména při kvalifikacích počátkem týdne.

Hráči budou známi dost v předstihu, připravíte si pro každého z nich zvláštní kartu, abyste mohli dobře plnit své úkoly?
Ne, žádné karty nebudou, protože díky našemu softwaru na sledování turnajů máme v naší databázi historii všech hráčů z každého místa, kde jsme působili jako oficiální vyplétači. Jediným kliknutím máme celou historii hráče, jeho zvyky, tenzi a typ jeho výpletu.

Můžete nám říct něco víc o servisu úprav na míru, který tam budete provádět?
Stejně jako na Roland Garros nabízíme hráčům náš servis raket. To znamená servis spočívající ve výpletu, ale i v přípravě nebo úpravě rámu rakety. Můžeme s hráči zkontrolovat hlavní vlastnosti jejich raket přímo v terénu, abychom jim mohli poskytovat co nejlepší servis v průběhu celého turnaje.

Bude se hrát v indoorových podmínkách. Vyžaduje to nějaké změny tenze výpletu oproti hře venku?
Někteří hráči tenzi mění, někteří ne. My jsme připraveni vyhovět potřebám hráčů a budeme jim umět poradit, pokud si budou přát své parametry změnit. Proto také budeme v Madridu dostatečně předem, již od 11. listopadu do 24. listopadu, abychom mohli týmům být po ruce a doladit s nimi jejich požadované úpravy.

Více článků